Rusya'nın İHA saldırısında 5'i çocuk 12 kişi yaşamını yitirdi! Rusya'nın İHA saldırısında 5'i çocuk 12 kişi yaşamını yitirdi!

İspanyol polisi, Valensiya kentinde polisin düzenlediği operasyonda yaşları 41 ile 74 arasında değişen 4 İspanyol vatandaşının hırsızlık ve ceset satışı suçundan tutuklandığını duyurdu.

Açıklamada, suç örgütünün, sahte belgeler düzenleyerek hastane veya bakımevlerinde ölen yetimlerin cenazelerini teslim aldığı ve kadavra olarak kullanılmak üzere tıp fakültelerine sattığı belirtildi.

BELGEDEKİ SAHTECİLİKLE ANLAŞILDI

İspanyol polisi, 2023 yılı başında hayatını kaybeden bir kişinin cenazesinin bir cenaze evi tarafından usulsüz bir şekilde Valencia hastanesinin morgundan kaldırıldığının ve hastane kayıtlarında ve sunulan belgelerde sahtecilik olduğunun tespit edilmesinin ardından soruşturmanın başlatıldığını belirtti. 

Açıklamada, söz konusu suç örgütünün yetimlere, yaşlılara veya ölümcül hastalıklara yakalanan kişilere zulmettiği, bunların ölümünden sonra cesetleri sahte belgelerle alıp 1.200 avro karşılığında tıp fakültelerine sattığı belirtildi.

Kaynak: karar