Hatay'ın Antakya ilçesindeki Kadim Antakya Dostları Derneği, Toroslar Tedaş ile Valilik ve AFAD arasında elektrik bedellerinin ödenmemesi nedeniyle esnafın elektriğinin kesildiğini duyurdu. İlgili kurumlar tarafından herhangi bir bildirim yapılmadan ve süre tanımadan elektriklerin aniden kesildiği belirtildi.

AKOM İstanbulluları uyardı: Saat verildi AKOM İstanbulluları uyardı: Saat verildi

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat depremlerinin etkisiyle en çok etkilenen illerden biri olan Hatay'da, Kadim Antakya Dostları Derneği, bölgedeki sorunların devam ettiğine dair açıklamalarda bulundu. Depremler sonrası devlet kurumlarının yeterince harekete geçememesi ve organizasyon zorlukları nedeniyle binlerce insanın hayatını kaybettiğine ve sorunların devam ettiğine dikkat çekildi.

Dernek tarafından yapılan açıklamada, Toroslar Tedaş ile Valilik ve AFAD arasında elektrik bedellerinin ödenmemesi nedeniyle elektrik kesintilerinin yaşandığı vurgulandı. Kesintilerin haber verilmeden ve süre tanınmadan gerçekleştiği, esnafın ve serbest meslek sahiplerinin iş yerlerinin su baskınları ve ulaşım sorunlarıyla başa çıkmaya çalıştığı ifade edildi.

Hatay'ın yaşadığı bu sıkıntılı süreçte devlet kurumlarının şeffaflıkta yetersiz kaldığı ve yerel halkın, STK'ların, meslek örgütlerinin, yerel yönetimlerin ve üniversitelerin sürece katılmadığı belirtilerek, afetzedelerin umutsuzluğa sürüklendiği dile getirildi.

Sonuç olarak, Hatay'daki sorunlara çözüm bulunamaması ve umutsuzluğun artmasıyla ilgili endişeler ifade edilirken, geleceğe dair umutsuzluğun arttığı ve seslerinin duyulmadığı ifade edildi.

Kaynak: t24