Bursa'da 'Yan Bakma' Kavgası: Bilal Türkmen Hayatını Kaybetti, İki Şüpheli Tutuklandı Bursa'da 'Yan Bakma' Kavgası: Bilal Türkmen Hayatını Kaybetti, İki Şüpheli Tutuklandı

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından açıklanan verilere göre, nisan ayında hizmet üretim endeksi bir önceki aya göre %2,2 azaldı. Bu dönemde ulaştırma ve depolama hizmetleri %2,1 azalırken, konaklama ve yiyecek hizmetleri %3,2 arttı. Bilgi ve iletişim hizmetleri %5,7, gayrimenkul hizmetleri ise %9,6 oranında düşüş gösterdi. Mesleki, bilimsel ve teknik hizmetlerde %5,5 azalma yaşanırken, idari ve destek hizmetleri %1,7 azaldı.

Ayrıca, hizmet üretim endeksi Nisan 2024'te bir önceki yılın aynı ayına göre %2,3 artış gösterdi. Bu dönemde ulaştırma ve depolama hizmetleri %2,7, konaklama ve yiyecek hizmetleri %10,4 artış gösterirken, bilgi ve iletişim hizmetleri %1,0 oranında arttı. Gayrimenkul hizmetleri %1,3 azalırken, mesleki, bilimsel ve teknik hizmetler %6,8 azaldı. İdari ve destek hizmetleri ise %3,8 artış kaydetti.

Kaynak: HABERLER.COM