HÜDAPAR'ın Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu ve Adıyaman Belediye Başkan Adayı Mustafa Yetiş, gizemli bir ziyaret için Menzil köyüne hareket etti. İddialara göre, Menzil Cemaati'nin önde gelen ismi Şeyh Muhammed Saki Elhüseyni ile gerçekleşen bu buluşmanın perde arkası merak konusu.

Türkiye'nin NATO Daimi Temsilciliği, 15 Temmuz şehitleri için anma töreni düzenledi Türkiye'nin NATO Daimi Temsilciliği, 15 Temmuz şehitleri için anma töreni düzenledi

HÜDAPAR, geçtiğimiz seçimlerde AKP listesinden 4 milletvekili çıkarmış ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı desteklemişti. Ancak, Hizbullah'a yakınlığıyla bilinen partinin lideri Zekeriya Yapıcıoğlu'nun Menzil Cemaati ile kurduğu ilişki dikkat çekiyor. İddialara göre, Elhüseyni'nin aynı zamanda Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan ile görüştüğü belirtiliyor.

Bu gizemli buluşma, HÜDAPAR'ın Hizbullah bağlantıları ve aday gösterdiği isimlerle ilgili soruları beraberinde getiriyor. Kamuoyu, Menzil Cemaati lideri Elhüseyni'nin siyasi ilişkileri üzerindeki şeffaflık eksikliğine dair endişelerini dile getirirken, olayın detayları merak konusu olmaya devam ediyor.

Kaynak: Birgün