Gökkuş, Deniz Gezmiş ve arkadaşlarının uygulamalarını eleştirerek, CHP'nin geçmişiyle yüzleşmesi gerektiğini belirtti. Aslan'ın konuşmasının üslubunu da eleştiren Gökkuş, meclisin tarafsızlığına vurgu yaptı ve CHP'nin Deniz Gezmiş'in yöntemlerini sahiplenmesinin tartışılamaz olduğunu ifade etti.

MHP Grup Başkanvekili Orkun Ayhan da Deniz Gezmiş ve arkadaşlarının mecliste anılmasını doğru bulmadığını dile getirerek, bazı şiddet eylemleriyle ilişkilendirdi.

Ayhan'ın konuşması sırasında CHP meclis üyeleri protesto ederek alkışlarla karşılık verdi. Başkanvekili Aslan uyarılarda bulunarak toplantıya devam etti. Ayhan'ın konuşması sırasında mikrofonun kapatılması tepkilere neden oldu.

Mersin'de damat eşini, kayınpederini ve kayınvalidesini öldürdü Mersin'de damat eşini, kayınpederini ve kayınvalidesini öldürdü

CHP Grup Sözcüsü Gencey Özcan ise AKP-MHP'nin sözlerinin gerilimi artırabileceğini belirterek, İstanbul için hizmet üretmenin önemine vurgu yaptı. Özcan, CHP'nin 3 fidanı anmaya ve tam bağımsız Türkiye için çaba göstermeye devam edeceğini ifade etti.

Kaynak: BirGün