İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, 19 ilde yasa dışı , nitelikli dolandırıcılık, çevrimiçi çocuk müstehcenliği ve bilişim sistemine girme suçlarına yönelik gerçekleştirilen "Sibergöz-45" operasyonlarında 38 şüphelinin yakalandığını duyurdu.

Bakan Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Jandarma Genel Komutanlığı Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı koordinesinde yürütülen operasyonların, Kayseri, İzmir, İstanbul, Adana, Antalya, Afyonkarahisar, Mardin, Gaziantep, Sakarya, Samsun, Bursa, Yozgat, Şanlıurfa, Kırklareli, Ankara, Balıkesir, Kocaeli, Manisa ve Muğla'da gerçekleştirildiğini belirtti. Operasyonlarda, sosyal medya platformları üzerinden "yatırım yoluyla yüksek kazanç vaadi" ilanları vererek vatandaşları dolandıran ve hesaplarında 63 milyon 500 bin lira işlem hacmi tespit edilen 31 şüpheli gözaltına alındı.

Van Gölü'nde İki Kişi Boğularak Hayatını Kaybetti Van Gölü'nde İki Kişi Boğularak Hayatını Kaybetti

Yerlikaya, ayrıca uluslararası kuruluşlar olan Çocuk Koruma Sistemi (CPS) ve Ulusal Kayıp ve İstismara Uğramış Çocuklar Merkezi (NCMEC) ile yapılan çalışmalar sonucunda

Kaynak: HABERLER.COM