Erzurum'da Sağanak Yağış Sonrası Heyelan: Erzurum-Artvin Yolu Kapanma Noktasına Geldi Erzurum'da Sağanak Yağış Sonrası Heyelan: Erzurum-Artvin Yolu Kapanma Noktasına Geldi

Bebeklerin tedavi sürecini yöneten İstanbul'dan gelen Prof. Dr. Ali Rıza Karaci, bebeklerin İstanbul'a transferinin hem zor hem de riskli olduğunu belirterek, ameliyatı Rize'de yapmanın daha doğru bir karar olduğunu vurguladı.

Bu karar doğrultusunda, bebekler yoğun bakım ünitesinde yatak başında ameliyat edildi. Operasyon sonrası bebeklerin sağlık durumu takip edilmeye devam ediyor.

Prof. Dr. Karaci, yoğun bakım ünitesinin ameliyat şartlarına uygun olduğunu ve bu tür vakaların yatak başında ameliyat edilmesinin daha güvenli olduğunu belirtti. Ayrıca, yoğun bakım ünitesinin donanımı ve dizaynının ameliyat yapmaya elverişli olduğunu ifade etti.

Rize İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Tepe, zamanla yarışılan bu durumda üniversite rektörü Yusuf Yılmaz'ın duyarlılığı ve ilgili yaklaşımı sayesinde ameliyat için gerekli hazırlıkların hızla yapıldığını belirtti.

Bu sayede, bebekler yerinden oynatılmadan en üst tıbbi ekipman desteği ile gerekli müdahaleler yapıldı.

Kaynak: Milliyet