Fatih Sultan Mehmet'in İstanbul Fethine Çıkış Yıldönümü Edirne'de Kutlandı Fatih Sultan Mehmet'in İstanbul Fethine Çıkış Yıldönümü Edirne'de Kutlandı

Ekonomist İris Cibre, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımla yemek fiyatlarının fahiş olduğunu belirterek vatandaşı boykota davet etti.

Cibre, yaptığı anketin sonuçlarını paylaşarak 20-21 Nisan tarihlerinde kafe ve restoranlara gitmeme kararı aldıklarını duyurdu. "#fahişyemeğeBOYKOT" etiketiyle paylaşım yapan Cibre, "Çoğunluk kararı ile 20-21 Nisan Cumartesi Pazar kafe ve restoranlara gitmiyoruz. Fırsatçılığa son vermek için herkesi katılmaya davet ediyoruz. Hep beraber bir hafta sonu belirleyip hiçbir kafe-restorana gitmeyerek başlayabiliriz. Hatta, doğru düzgün fiyatlar uyguladıklarına inanana kadar bunu her hafta sonu tekrarlayabiliriz.

Bize sattıkları, kalitesi de iyice bozulmuş, yemeklerin fiyatı normal bir kâr ile açıklanamaz. Asla kabul etmiyorum. Hep beraber bir tarih belirleyelim mi, ne dersiniz?

Eğer, gerektiği kadar istek varsa bir anket düzenleyip tarihi kararlaştırabiliriz. Artık, itiraz etmeye başlayalım, birlik olursak kimse karşı koyamaz." ifadelerini kullanarak fahiş yemek ücretlerine karşı vatandaşı boykota davet etti.

Kaynak: Gazete Pencere