İçişleri Bakanlığı'ndan Geniş Kapsamlı Operasyon: 65 Şüpheli Yakalandı İçişleri Bakanlığı'ndan Geniş Kapsamlı Operasyon: 65 Şüpheli Yakalandı

Beton mikseri sürücüsü Mehmet Göğüş, savcılık aşamasında verdiği ifadesinde, İslahiye'deki bir beton firmasına beton boşaltma işlemi yaptıktan sonra Pazarcık ilçesine gitmek için yola çıktığını belirtti. Göğüş, alkollü olmadığını, uykusuz olmadığını ve aracın hızının 70-80 km/s olduğunu söyledi.

Ancak yolculuk sırasında gözlerinin karardığını ve bir rahatsızlık hissettiğini ifade etti. Kazadan sonra minibüse çarptığını öğrendiğini ve sağlık sorunu yaşadığını iddia etti.

Minibüs sürücüsü Latif Örs ise kazanın olduğu noktada beton mikserinin kendilerine doğru hızla yaklaştığını fark ettiğini ve müdahale etmek için aracı sağa çevirdiğini, ancak kaza önleneemediğini belirtti.

Kazada aralarında öğrencilerin de bulunduğu 9 kişi hayatını kaybetmiş, 11 kişi ise yaralanmıştı. Göğüş, tedavisinin ardından gözaltına alınmış ve tutuklanmıştı. Soruşturma devam ederken, sürücülerin ifadeleri ve kazayla ilgili detaylar önemli bir rol oynayacak gibi görünüyor.

Kaynak: BirGün