Amerikan basını açıkladı: İran 48 saat içinde İsrail'e saldıracak Amerikan basını açıkladı: İran 48 saat içinde İsrail'e saldıracak

Görgü tanıklarından alınan bilgiye göre İsrail askerleri Batı Şeria'nın Nablus, Ramallah, El Halil, Beytüllahim ve Kalkilya kentlerine saldırdı.

İsrail güçleri, eski Nablus kentine düzenlediği saldırıda en az bir Filistinliyi gözaltına alırken, Nablus'un güneyindeki Madama kasabasında da çok sayıda evde arama yaptı.

İsrail askerleri, Kalkilye kenti ve çevre köylerdeki Filistinlilerin evlerine baskın düzenleyerek, kentin doğusundaki Azzun kasabası ile kentin güneyindeki Hable kasabasında 2 Filistinliyi gözaltına aldı.

Yerel kaynaklardan alınan bilgiye göre İsrail ordusu, Ramallah ve El Halil kentlerinde de baskınlar düzenleyerek çok sayıda Filistinliyi gözaltına aldı.

İsrail ordusunun Gazze Şeridi'ne saldırı başlattığı 7 Ekim 2023'ten bu yana işgal altındaki Batı Şeria ve Doğu Kudüs'te Filistinlilere yönelik tutuklamalar, baskınlar ve saldırılarda artış yaşandı.

Kaynak: HABERLER.COM