Furkan Nesli Derneği’nde bir kadın tartıştığı iki kadını bıçakladı Furkan Nesli Derneği’nde bir kadın tartıştığı iki kadını bıçakladıFilistin güvenlik kaynaklarına göre İsrail savaş uçakları Gazze Şeridi'ndeki en büyük ve en eski camiyi yok etti. Mescid-i Ömer, İsrail saldırıları sonrasında büyük ölçüde yıkıldı. İsrail'in Gazze Şeridi'ndeki tarihi ve dini yapılara yönelik saldırıları kınandı.


Filistin güvenlik kaynakları, İsrail savaş uçaklarının Cuma günü Gazze Şeridi'ndeki en büyük ve en eski camiyi yok ettiğini söyledi.


Xinhua'ya konuşan kaynaklar şunları söyledi: "Gazze Şeridi'nin en büyük ve en eski camisi olan Büyük Ömer Camii, İsrail saldırılarında büyük ölçüde yıkıldı."


Yaklaşık 4 bin 100 metrekare alan üzerine 1.400 yılı aşkın süre önce inşa edilen Ulu Ömer Camisi'nin minaresi, üç hafta önce İsrail'in topçu saldırısında yıkıldı.


Hamas, İsrail'in "Gazze Şeridi'ndeki önemli bir tarihi esere ve dini sembole" yönelik saldırılarını kınadı.


İsrail ordusunun Gazze Şeridi'nde şu ana kadar 104 cami ve 3 kiliseyi yıktığı belirlendi.


Filistin Kültür Bakanı Atıf Ebu Seif, İsrail saldırılarının tarihi binalar, camiler, müzeler ve arkeolojik alanlar da dahil olmak üzere Gazze'nin eski şehrinin büyük bir kısmını yok ettiğini söyledi.(haberler.com)

Editör: Haber Merkezi