7 Ekim'den bu yana Gazze'yi kan gölüne çeviren ve 26 binden fazla Filistinliyi katleden İsrail, Ortadoğu'da gerilimi artıracak bir adım attı. Suriye'nin başkenti Şam'a hava saldırısı düzenleyen İsrail Hava Kuvvetleri'ne ait savaş uçaklarının Seyyidah Zeinab bölgesini hedef aldığı bildirildi.İSRAİL SURİYE'NİN BAŞKENTİ ŞAM'I VURDU

İsrail savaş uçakları Suriye'nin başkenti Şam'a hava saldırısı düzenledi. Times of Israel gazetesi, İsrail'in Şam'ın güneyindeki Seyyidah Zeinab bölgesine saldırdığını ve bölgede patlamaların duyulduğunu duyurdu.

"İSRAİL'DEN ŞÜPHELİ BİR HAVA SALDIRISI DAHA"

Katar merkezli El Cezire "son dakika haber" bülteninde "İsrail'in şüpheli bir hava saldırısının daha Suriye'nin başkenti Şam'ın güney kesimindeki bir hedefi vurduğunu" söyledi."BÖLGEDE İRAN DEVRİM MUHAFIZLARI VARDI"

Reuters haber ajansı bunun yerine İsrail'in vurduğu Seyyidah Zeinab bölgesinde İran Devrim Muhafızları'nın bulunduğunu ve saldırıda 6 kişinin öldürüldüğünü bildirdi.

Gazzelilere düzenlenen saldırıda can kaybı yükseldi Gazzelilere düzenlenen saldırıda can kaybı yükseldiİLK GÖRÜNTÜLER GELDİ


Bölgeye ilişkin ilk görüntülerde saldırının ardından birçok yerden dumanların yükseldiği görülüyor ve birçok yerden patlama sesleri duyuluyor.

Kaynak: HABERLER.COM