İsrail, Gazze Şeridi'ne yönelik saldırılarını sürdürerek, bölgede büyük bir insanlık dramına yol açmaya devam ediyor. Son olarak, Gazze'nin kuzeyindeki El Shejaiya bölgesinde gerçekleştirilen iki ayrı saldırıda 17 kişi hayatını kaybetti. Ayrıca, Maghazi Mülteci Kampı'ndaki bir eve düzenlenen saldırıda ise 8 Filistinli yaşamını yitirdi. Bu saldırılar, bölgedeki gerginliği artırarak, binlerce insanın güvenliğini tehlikeye atmış durumda

İsrail ordusunun El Shejaiya bölgesinde gerçekleştirdiği iki ayrı saldırıda, aralarında sivillerin yanı sıra yardım görevlilerinin de bulunduğu 17 kişi hayatını kaybetti. Bu saldırılar, bölgede insani yardım faaliyetlerini sürdüren ekipleri de hedef almış durumda. Ayrıca, Maghazi Mülteci Kampı'ndaki bir eve düzenlenen hava saldırısında ise 8 Filistinli yaşamını yitirdi. Bu son saldırılarla birlikte, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarında ölenlerin sayısı giderek artıyor, bölgedeki insanlık dramı ise derinleşiyor.

MSB: Irak ve Suriye'de 19 terörist etkisiz hale getirildi MSB: Irak ve Suriye'de 19 terörist etkisiz hale getirildi

 İsrail'in Gazze Şeridi'ne yönelik saldırıları sadece El Shejaiya ve Maghazi Mülteci Kampı'yla sınırlı kalmıyor. Bölgenin dört bir yanında da devam eden saldırılar, binlerce Filistinlinin güvenliğini tehdit ediyor. Bu saldırılar, uluslararası toplumun tepkisine yol açarken, bölgede barış ve istikrarın sağlanması için çağrılar artıyor.

Kaynak: karar