Antalya'da teleferik kazasında Söke'ye acı haber! Antalya'da teleferik kazasında Söke'ye acı haber!

İstanbul Başsavcılığı koordinasyonunda İstanbul Mali Suçlar Şube Müdürlüğü Ekonomik Suçlar Büro Amirliği ekiplerince "nitelikli dolandırıcılık" suçunu işleyen şüphelilerin yakalanması için yürütülen çalışma sonucunda, "Tefecilik" suçundan yakalanan 15 şüphelinin davaları emniyette sonuçlandı.

Aralarında M.M.'nin de bulunduğu şüphelilerden 3'ü sağlık kontrolünün ardından tekrar adliyeye sevk edilirken, hakim tarafından gözaltına alındı, 5'i adli kontrol hükümlerinin uygulanmasının ardından, 7'si ise işlemlerinin ardından serbest bırakıldı. 

Soruşturma kapsamında mağdurlara faiz karşılığında kredi vaad eden ve onlara senet imzalatan şüphelilerin, şirketlerine el koyarak müştekilere 60 milyon lira zarar ettirdikleri belirlendi.

Şüphelilerin evinde yapılan aramalarda 2 adet ruhsatsız tabanca, 2 adet kurusıkı tabanca, 2 adet havalı tüfek, çok sayıda mermi, kılıç, çeşitli markalara ait 50 adet kol saati, 1 adet altın çakmak, 1 adet cihaz POS ve 9 sayfalık değerlendirme raporu ele geçirildi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında şüpheliler arasında M.M. elebaşı olduğu, maddi sıkıntı içinde olanların önünde kendilerini yabancı bankaların temsilcisi olarak tanıttıkları, mağdurlara kredi sözü verdikleri, borç verenlere faiz karşılığında senet imzalatarak "nitelikli dolandırıcılık" ve "tefecilik" yaptıkları ortaya çıktı. “Suçlarını işledikleri ortaya çıktı.

Savcılığın aralarında M.M.'nin de bulunduğu 15 şüpheli hakkında yakalama kararı çıkarması üzerine polis ekipleri, İstanbul ve Kırklareli'de eş zamanlı operasyonla müdahale ederek şüphelileri yakaladı.

Kaynak: HABERLER.COM