İstanbul'da yaşanan ve "Filozof Ramazan" lakabıyla tanınan Ramazan Pişkin'in öldürülmesi olayında yeni bir gelişme yaşandı. Fatih'te işlettiği çay ocağında bıçaklanarak hayatını kaybeden Pişkin'in katil zanlısı olarak tutuklanan Erkan Baykut hakkında, "kasten öldürme" suçundan müebbet hapis cezası istemiyle dava açıldı.

Metin Göktepe gazetecilik ödülü Türkiye'nin İsrail'le yaptığı ticaret dosyasıyla Metin Cihan'a gitti Metin Göktepe gazetecilik ödülü Türkiye'nin İsrail'le yaptığı ticaret dosyasıyla Metin Cihan'a gitti

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından tamamlanan soruşturma sonucunda hazırlanan iddianamede, olayın detayları ve sanık Baykut'un ifadelerine yer verildi. İddianameye göre, olay günü iş yerinde bıçaklı saldırıya uğrayan Pişkin'in hastanede yaşamını yitirdiği belirtildi.

Sanık Baykut'un ifadesinde, Pişkin'i tanımadığını ve saldırıya uğradığı kişiyi başka biriyle karıştırdığını iddia ettiği belirtildi. Ayrıca, sanık kendisine zarar verileceği düşüncesiyle Pişkin'i bıçakladığını savundu ve bu eylemi "kötülük yapıldığını düşündüğü" için gerçekleştirdiğini öne sürdü.

İddianamede, toplanan deliller ışığında sanık Baykut'un üzerine atılı suçu işlediği yönünde yeterli şüphenin bulunduğu belirtilerek, müebbet hapis cezası talep edildiği ifade edildi. Davanın kabul edilmesinin ardından, sanık ilerleyen günlerde hakim karşısına çıkacak.

Kaynak: haber global