Sancaktepe'de Boş Arazi Üzerinde Bebek Cesedi Bulundu: Anne-Baba Gözaltına Alındı Sancaktepe'de Boş Arazi Üzerinde Bebek Cesedi Bulundu: Anne-Baba Gözaltına Alındı

Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin çalışmaları sonucunda Ümit Değirmenci liderliğindeki organize suç örgütünün 40 üyesinin yakalandığını söyledi.

Yerlikaya, şüphelilerin kasten zarar verme, uyuşturucu üretimi ve ticareti, nitelikli yağma, yasa dışı silah kaçakçılığı, mala zarar verme, tehdit ve hakaret suçlarının tespit edildiğini belirterek, operasyonlar sonucunda 23 ruhsatsız tabanca, 4 av tüfeğine el konulduğunu söyledi. Çok sayıda uyuşturucu madde, çok sayıda fişek ve radyonun ele geçirildiği, çelik yelek, banknot ve Türk lirasına da el konulduğu belirtildi.

Yerlikaya, operasyonları yürüten İstanbul Başsavcılığı'nı ve polisleri tebrik ederek, şunları söyledi: "Aziz milletimizin bilmesini isterim ki, suçta kibirlenenlere, halkımızın huzurunu kaçıranlara, organize suç örgütlerine ve çetelere göz açtırmayacağız. Tek tek yakalayıp adalete teslim edeceğiz” dedi.

Kaynak: HABERLER.COM