Girit Adası'nda 3 büyüklüğünde deprem! Girit Adası'nda 3 büyüklüğünde deprem!

İstanbul'da yaşanan bir olayda, Ezgi Desovalı isimli anne, otizmli anaokulu öğrencisi çocuğunun mezuniyet töreninde öğretmenler tarafından dışlandığını iddia etti. Anne Desovalı'nın sosyal medya hesabında paylaştığı görüntülerde, sahnede öğrenciler gösteri yaparken otizmli çocuğun ailesiyle uzakta, kendi aralarında kutlama yaptığı görüldü. Olayın duyulmasının ardından İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü, anaokulu hakkında soruşturma başlattı.

Ezgi Desovalı, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Asil isimli otizmli oğlunun anaokulu mezuniyet töreninde öğretmenleri tarafından dışlandığını iddia etti. Paylaştığı görüntülerde, sahnede öğrenciler gösteri yaparken anne Ezgi Desovalı'nın otizmli oğluyla uzakta, kendi aralarında eğlendiği görüldü.

Paylaşımında duruma tepki gösteren Ezgi Desovalı, "Oğlum Asil, Ahmet Kurt Anaokulu kaynaştırma öğrencisidir. Bugüne kadar önce devlet tarafından kaydının düştüğü okulda sorun yaşandı. Ağladım içime attım sustum. Okul değiştirdik. Mevcut okulda kaynaştırma olarak gideceği saatleri kendileri belirlediler. Zaman içinde kahvaltı saatine (1 saat) çekildi yemediği biline biline. Sürekli alttan aldık ki beni tanıyan bilir çok sabırlıyım. Ne istedilerse yaptık. Oğlumu bir birey olarak görmeyi bırakın, hiçbir materyal vb. istenmedi bile ki alalım. Sonra yine sınıfı öğleye kaydırıldı. Şimdi olacak derken her gün oğlumun kaynaşmasının ona faydasını izlerken bugünki mezuniyet ile yıkıma uğradım, ki oğlumun yaş olarak son şansı ve artık ilkokula (rehabilitasyon tarafından karar verilen okula) devam etmek zorunda. Tüm sene savaş verdik oğlum kaynaşabilsin diye." ifadelerini kullandı.

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü ise bu iddialar üzerine anaokulu hakkında soruşturma başlattı. Otizmli çocuğun dışlanmasıyla ilgili yapılan bu soruşturmanın sonuçları kamuoyuyla paylaşılması bekleniyor.

Kaynak: CNN Türk