İki düşman grup arasında bıçaklı kavga: Yaralılar var! İki düşman grup arasında bıçaklı kavga: Yaralılar var!

Beyoğlu'nda bulunan İstiklal Caddesi'nde 13 Kasım Pazar günü bombalı terör saldırısında ikisi çocuk 6 kişi yaşamını yitirirken, 81 kişi de yaralanmıştı.

Olaya ilişkin İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nca yürütülen soruşturmada tutuklanan şüphelilerin sayısı ise 24’e yükselmişti. Soruşturma çerçevesinde şüpheliler Ahlam Albashir ve firari şüpheli Bilal Hassan'ın sınırı geçmelerinin ardından bir süre Antakya’da konaklamalarını sağladığı tespit edilen Muhab A.'nın Hatay'da yakalandığı öğrenildi.

İstanbul'a getirilen şüpheli Muhab A., emniyetteki işlemlerinin ardından cuma günü sevk edildiği İstanbul Adalet Sarayı'nda çıkarıldığı nöbetçi hakimlikçe tutuklanarak cezaevine gönderildi. Böylece soruşturmada tutuklu sayısı 25’e yükseldi.

BULGARİSTAN'DA TUTUKLANANLARIN İFADELERİNİN ALINMASI İSTENDİ

Öte yandan soruşturma çerçevesinde Bulgaristan'da yakalanan 3 Moldova vatandaşı ve 2 Arap uyruklu şüphelinin terör saldırısına ilişkin ifadelerinin alınması için Bulgaristan adli makamlarına yazı yazıldığı öğrenildi.

Firari şüpheli Bilal Hassan’ın kardeşi Ahmed E.M. ise 25 Kasım Cuma günü İstanbul'da yakalanmıştı. Emniyetteki işlemleri devam eden şüpheli Ahmed E.M.’nin işlemlerinin tamamlanmasının ardından yarın İstanbul Adalet Sarayı’na sevk edilmesi bekleniyor. 

Kaynak: www.cumhuriyet.com.tr

Editör: Haber Merkezi