Interpol'un koordinasyonunda düzenlenen operasyon, suç örgütlerine yönelik uluslararası bir çabanın ürünü olarak dikkat çekiyor. İtalya, Türkiye ve diğer katılan ülkelerin işbirliğiyle gerçekleştirilen bu operasyon, ciddi suçlamalarla karşı karşıya olan 19 kişinin gözaltına alınmasıyla sonuçlandı. Açıklamalara göre, suçlar arasında terör amaçlı örgüt kurma, cinayet planlama, yaralama, yasa dışı silah ve patlayıcı madde bulundurma, silah kaçakçılığı, uyuşturucu ticareti, cinayet ve yasa dışı göçe yardım etme gibi suçlamalar yer alıyor.

Operasyon kapsamında gözaltına alınanlar arasında, organize suç örgütünün lideri Barış Boyun'un da bulunduğu bildirildi. Boyun'un Roma'ya yakın bir şehir olan Viterbo'da gözaltına alındığı belirtildi. 40 yaşındaki Boyun'un Türkiye'de en çok arananlar listesinde yer aldığı ve daha önce Türk makamlarının iade talebinde bulunduğu ancak İtalyan yargısının bu talebe olumlu yanıt vermediği hatırlatıldı.

Samsun'da Zincirleme Kaza: 3 Yaralı! Samsun'da Zincirleme Kaza: 3 Yaralı!

Özellikle Nisan ayında İzmir'de düzenlenen "Mahzen-24" operasyonunda ele geçirilen silahlar ve uyuşturucu maddeler, suç örgütünün faaliyetlerine dair önemli kanıtlar teşkil ediyor

Kaynak: HABERLER.COM