İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu, Ahlat Belediyesi önünde yaptığı konuşmada CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in "Türkiye İttifakı" açıklamasına DEM Parti üzerinden yanıt verdi.

Zorlu, "Kent uzlaşısı" gibi kavramları bilmediklerini belirterek, "Biz ne demlenenlerden ne de demleyenlerden olma düşüncesine sahibiz" dedi.

Kürşad Zorlu, yerel seçimlerde 'en iyi çıkış yapan parti' olacaklarını belirterek, "Biz Türkiye’nin milli merkeziyiz, çünkü biz kardeşlik hukuku projesiyiz" dedi.

Türkiye’nin ağır bir ekonomik krizden geçtiğini vurgulayan Zorlu, “Özellikle son süreçte iktisadi anlamda veri akışları gerçekleşti. Biz de bunları takip ettik. Bunları takip ederek vatandaşlarımızın haklarını arıyor, Meclis’te önergeler vererek, bu rakamlara yönelik olarak emeklinin-emekçinin gelir düzeyinin ne olması gerektiğini haykırıyoruz” şeklinde konuştu.

İYİ Parti Ankara İl Başkanı Akif Sarper Önder istifa etti İYİ Parti Ankara İl Başkanı Akif Sarper Önder istifa etti

Ayrıca, en az 100 bin öğretmen ataması yapılması çağrısı da yapan Zorlu, mülakat uygulamasının kaldırılması için TBMM’de kanun teklifi verdiklerini hatırlattı ve “Öğretmenlerimizin bu uygulamaya güveni yerle bir olmuştur. TBMM seçim sebebiyle her ne kadar ara vermiş olsa da, iktidar ve muhalefet bir araya gelerek buna karar verirsek bunu gerçekleştirmemiz mümkündür. Mülakat kaldırılmalıdır. Öğretmenlerimizin yeri sınıflarıdır” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Cumhuriyet