CHP Seçim Stratejisi: Tartışmalardan Kaçınma ve "İktidara Karşı Sandık İttifakı" Mesajı CHP Seçim Stratejisi: Tartışmalardan Kaçınma ve "İktidara Karşı Sandık İttifakı" Mesajı

Cumhuriyet Halk Partisi'nin İzmir'e ilişkin aldığı kararlar netleşti. Parti Meclisi'ne sunulan listede İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak Karşıyaka Belediye Başkanı Cemil Tugay'ın ismi belirlendi.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in bu kararlarla ilgili ilk değerlendirmesi de geldi. Gazeteci Saliha Çolak'a göre, Özel, "Değişim nerede diyenler İzmir'e baksınlar" şeklinde bir açıklama yaptı.

CHP İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu da konuyla ilgili olarak şu ifadeleri paylaştı: "Aday adaylarımız heyecanla, titizlikle, özenle ev ev, sokak sokak dolaşarak, kendilerini tanıttılar, projelerini anlattılar. Nihayetinde her ilçemizde bir adayımız ile yarışa gireceğiz. MYK ve PM kararlarını vererek İzmir adaylarımızı belirledi. Öncelikle yarışa katılan bütün aday adaylarımıza teşekkür ediyorum. Yüzlerce iyi fikir ve proje ortaya koydular, partimiz ve adaylarımız bunlardan yararlanacaktır. Büyükşehir Belediye Başkan adayımız Sayın Cemil Tugay'ı tebrik ediyor, başarılar diliyorum. Seçilen ilçe belediye başkan adaylarımızı tebrik ediyorum, İzmir’imiz için canla başla çalışacaklar. Yeni bir süreç başlıyor, birbirimizle olan demokrasi yarışını şimdi milletimize hizmet için diğer partilerle yapacağız. Biz hazırız, bu yarışı Cumhuriyet Halk Partisi kazanacak. Hayırlı olsun.

Kaynak: cumhuriyet