Adnan Oktar Davasında 4 Kişi Tahliye Edildi Adnan Oktar Davasında 4 Kişi Tahliye Edildi

İzmir Kitap Fuarı'nda stantları bulunan yazarlar ve sivil toplum kuruluşları, kendilerine tahsis edilen alanların yetersizliğinden dolayı bir basın toplantısı düzenledi. Tepkilerini dile getiren Türkiye Yazarlar Birliği İzmir Şubesi, Türkiye Şair Ozan ve Yazarlar Kültür Derneği, İzmir Şairler ve Bestekarlar Derneği, Uluslararası Pen Yazar Örgütü ve Yazarlar Birliği temsilcileri, fuarın düzenlenmesindeki başarıyı takdir ettiklerini belirtirken, daha iyi bir organizasyon için önerilerde bulundular.

Basın açıklamasında, fuarın sivil toplum kuruluşları için ayrılan alanın yetersiz olduğu ve çadırların yağmurdan etkilendiği vurgulandı. Yazarlar, fuarın düzenlenmesi ve stantların sağlanması konusunda daha dikkatli olunması gerektiğini ifade ettiler.

İzmir Büyükşehir Belediyesi ise yapılan eleştirilere yazılı bir açıklama ile cevap verdi. Açıklamada, İzmir Kitap Fuarı'nın sivil toplum kuruluşlarına ücretsiz olarak alan tahsis ettiği ve bugüne kadar yapılan tüm kitap fuarlarından daha geniş bir alanın ayrıldığı belirtildi. Belediye, fuarın düzenlenmesinde sivil toplum kuruluşlarına desteklerinin süreceğini vurguladı.

Kaynak: DHA