Antalya'da 2 kişiyi tabancayla yaralayan şüpheli, yakalanıp, tutuklandı Antalya'da 2 kişiyi tabancayla yaralayan şüpheli, yakalanıp, tutuklandı

İzmir'in üzerine çöken bir sis bulutu değil, Kuzey Afrika rüzgârlarının taşıdığı bir çöl tozu bulutuydu. Görüş mesafesinin azaldığı kentte çöl toz bulutunun etkisi yukarıdan da gözlemlendi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden gelen alarmın ardından Kuzey Afrika'dan gelen çöl tozu bulutu İzmir'de de etkisini gösteriyor. Gece bile etkili olan çöl toz bulutunun kent üzerindeki etkisi ilk ışıklarla kendini gösterdi. Vatandaşlar şehrin her iki yakasını görmekte zorlanırken, sis görünümündeki ancak görüş mesafesi azalan çöl tozu bulutu da yukarıdan görülebildi.

Öte yandan T.R. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Ulusal Hava Kalitesi İzleme Ağı verilerine göre, merkez ilçelerden Konak'ta hava kalitesi değeri "iyi" olarak değerlendirilirken; Bayraklı, Balçova, Bornova, Buca, Karabağlar ve Karşıya ilçelerinde hava kalitesi "ortalama" olarak kaydedildi.

Kaynak: HABERLER.COM