İzmir'in Bornova ilçesinde bir palet fabrikasının deposunda çıkan yangın, rüzgarın etkisiyle başka bir palet deposuna sıçradı. Olay yerine sevk edilen ekipler, yangını kontrol altına almak için çalışmalarını sürdürüyor.

Pınarbaşı semtinde bulunan bir palet fabrikasına ait depoda, henüz belirlenemeyen bir nedenle yangın çıktı. İhbar üzerine bölgeye çok sayıda itfaiye ekibi sevk edildi.

Yangın, rüzgarın etkisiyle hızla yayılarak yanındaki başka bir palet deposuna da sıçradı.

Yangının yakındaki Bornova Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü Can Dostları Yerleşkesine sıçrama ihtimali nedeniyle yerleşkedeki kedi ve köpekler, çevredeki barınaklara tahliye edildi.

Yerleşkedeki bazı alanların yangından zarar gördüğü bildirildi.

Mardin'in Dargeçit İlçesinde Sokağa Çıkma Yasağı İlan Edildi Mardin'in Dargeçit İlçesinde Sokağa Çıkma Yasağı İlan Edildi

Siyah Dumanlar Kentin Çeşitli Noktalarından Görülüyor

Yangın, geniş bir alanda etkili olduğu için çıkan siyah dumanlar kentin çeşitli noktalarından görülebiliyor. Yangının kontrol altına alınması için itfaiye ekiplerinin yoğun çabaları devam ediyor.

Yangının çıkış nedeni ve verdiği zararın boyutu hakkında henüz net bir bilgi bulunmamakla birlikte, yetkililerin olayla ilgili soruşturma başlattığı öğrenildi.

Bornova halkı ve çevredeki işletmeler, yangının daha fazla yayılmaması için itfaiye ekiplerine destek olmaya çalışıyor. Yangının en kısa sürede kontrol altına alınması ve hasarın en aza indirilmesi için ekiplerin çalışmaları aralıksız sürüyor.

Kaynak: BirGün