Mardin'de otomobil ile motosiklet çarpıştı: 1'i ağır, 2 yaralı! Mardin'de otomobil ile motosiklet çarpıştı: 1'i ağır, 2 yaralı!

Cumhur İttifakı'nın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı adayı Murat Kurum'un açıklamalarına rağmen, Kanal İstanbul projesi hızla ilerliyor. Özellikle "Kanal İstanbul projesinin kalbi" olarak tanımlanan Dursunköy 3. Etap dahil olmak üzere, bölgede son bir haftada gerçekleşen ihalelerin toplam bedeli oldukça dikkat çekici.

Arnavutköy Dursunköy'de gerçekleştirilen ihaleler arasında, "Dursunköy 3. Etap 12. Kısım Konut, Ticaret ve Sosyal Donatı İnşaatları ile Altyapı ve Çevre Düzenleme İşi" ön plana çıkıyor. Bu projeler, Emlak Konut ve Türk Hava Yolları ortaklığında yürütülüyor ve toplamda 10 milyar 675 milyon TL'lik bir yatırım öngörülüyor.

Sadece Dursunköy 3. Etap için değil, bölgedeki diğer etaplarda da ihaleler devam ediyor. Altyapıdan konut ve ticaret alanlarına kadar geniş bir yelpazede ilerleyen bu projeler, Kanal İstanbul'un sadece bir ulaşım projesi olmadığını, aynı zamanda bölgenin sosyo-ekonomik yapısını da dönüştüreceğini gösteriyor.

Kaynak: karar