Antalya'da teleferik kazasında 1 kişi yaşamını yitirdi: Kamera önünde dehşet anları Antalya'da teleferik kazasında 1 kişi yaşamını yitirdi: Kamera önünde dehşet anları

Karabük Üniversitesi'nde son dönemde yabancı öğrenci sayısındaki artışla ilgili endişe verici iddialar ortaya atıldı. Özellikle İnşaat Mühendisliği bölümünde yaşananlar dikkat çekiyor. Bir sınıfa ait olduğu iddia edilen yoklama listesinde, 50 öğrenciden 48'inin yabancı uyruklu olduğu belirtiliyor. Gazeteci Gamze Dağ tarafından servis edilen sınıf listesi, üniversitedeki yabancı öğrenci krizini gözler önüne seriyor.

Karabük Üniversitesi'nin itiraf sayfasında yapılan paylaşımlarda, Türk öğrencilerin Afrika kökenli öğrencilerle ilişkiler sonrası HPV ve HİV şüphesiyle hastaneye gitmek zorunda kaldığı iddia ediliyor. Bu vahim iddialar sosyal medyada geniş yankı uyandırdı.

Geçmişte üniversitenin Rektörlüğünü yapmış olan Refik Polat'ın 2022 yılında verdiği bir röportaj da iddiaları destekler nitelikte. Polat, o dönemde üniversitede 1300'den fazla Çadlı öğrencinin olduğunu ve üniversitenin "Çad'ın en iyi öğrencilerini almaya çabaladığını" ifade etmişti. Bu sözler, mevcut durumu daha net anlamamıza yardımcı oluyor.

Karabük Üniversitesi'nde yaşanan bu gelişmeler, öğrencilerin sağlığı ve üniversitenin geleceği açısından büyük endişelere neden oluyor. Konunun yakından takip edilmesi ve gerekli önlemlerin alınması bekleniyor.

Kaynak: sabır gazetesi