Kilis'in İsmet Paşa Mahallesi'nde bir evde mutfak tüpünden sızan gazın alev alması sonucu meydana gelen patlamada, mutfakta kahvaltı hazırlığı yapan M.D. ve G.D. adlı iki kişi yaralandı. Olayın ardından 112 ekipleri hızla olay yerine sevk edildi ve yaralılar Prof. Dr. Alaeddin Yavaşca Devlet Hastanesine kaldırıldı. Yaralıların vücutlarında yanık oluştuğu belirtildi.

Hatay'da denize serinlemek için giren şahsın cansız bedeni bulundu Hatay'da denize serinlemek için giren şahsın cansız bedeni bulundu

Patlamanın, mutfak tüpünden sızan gazın alev alması sonucu meydana geldiği tespit edilirken, olay yerinde güvenlik güçleri inceleme başlattı. Patlama sonucunda evde hasar meydana geldiği ve çevredeki komşuların da durumu panikle yaşadığı ifade edildi. Olay anında komşular tarafından sağlık ekiplerine haber verilerek yardım istendiği, 112 ekiplerinin hızlı müdahalesiyle yaralıların zamanında hastaneye götürüldüğü belirtildi.

Patlama ile ilgili detaylı soruşturma devam ederken, yaralıların sağlık durumlarının ise hastanede yapılan müdahaleler sonrası stabil olduğu bilgisi paylaşıldı.

Kaynak: HABERLER.COM