Uzun süredir hem fahiş kira fiyatlarından hem pahalılaşan hayat şartları sebebi ile ev almak çok zor hale geldi. Özellikle de büyük şehirlerde binlerce insan ev bulamıyor, bulsa da alamıyor. Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası Antalya Şube Başkanı Okan Hançer, konuya ait olarak duyuruda bulundu. Özellikle de İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya gibi büyük metropol kentlerde yurt içi ve yurt dışı taleplerinden dolayı “obez” önlenemeyen bir boyuta geldiğini belirtti.

METROPOL KENTLERDE KONUT TALEP SORUNU YAŞANIYOR

Çanakkale'nin Bayramiç İlçesinde Tarım Arazisinde Yangın Kontrol Altına Alındı Çanakkale'nin Bayramiç İlçesinde Tarım Arazisinde Yangın Kontrol Altına Alındı

Hançer, önlenemeyen obez büyümenin bir tek konut bulamama konusunda değil altyapı, trafik, çevre gibi birçok şehir ile ilgili bir çok soruna sebep olacağını ifade etti. Diğer yandan yaşanan konut talep sorunundan dolayı büyük metrekareli 4+1 ya da 3+1 ev modellerinin konut talebini karşılayamadığını belirtti. Bunun yanı sıra Japonya’daki gibi daha fazla konut inşa edilebilsin diye 1+1 tip evlere dönüşüm olabileceğini ifadelerine ekledi.  (karar)

Editör: Haber Merkezi