Filenin Sultanları birinciliği Brezilya'ya kaptırdı Filenin Sultanları birinciliği Brezilya'ya kaptırdı

Hem Real Madrid'in hem de dünya futbolunun önemli figürlerinden biri olan Luka Modric, İspanyol deviyle bir sezon daha anlaştı. 38 yaşındaki deneyimli futbolcu, Real Madrid ile yeni bir sözleşme imzalayarak kulüpteki 14. sezonuna giriş yapıyor.

Modric, kariyerinin sonunu Real Madrid forması altında getirmek istediğini defalarca dile getirmişti. Bu doğrultuda, gelecek sezonun sonunda futbolu bırakma ihtimali de konuşuluyor. Hırvat oyuncunun kulübe ve taraftarlara olan bağlılığı, sahadaki performansına yansıyor.

2012 yazında Tottenham'dan Real Madrid'e transfer olan Modric, Madrid'de birçok başarıya imza attı. Kariyeri boyunca 6 Şampiyonlar Ligi, 4 La Liga, 5 İspanya Süper Kupası, 4 Avrupa Süper Kupası ve 2 İspanya Kral Kupası şampiyonluğu yaşadı. Bu başarılarla Modric, Real Madrid'in ve dünya futbolunun efsane isimleri arasında yerini sağlamlaştırdı.

Geçtiğimiz sezonda Madrid formasıyla 45 resmi maçta görev alan Modric, 2 gol atıp 7 asist yaparak önemli bir performans sergiledi. Yaşına rağmen yüksek seviyedeki performansıyla takımına önemli katkılar sağlamaya devam ediyor.

Kaynak: KARAR