Milli Eğitim Bakanlığı duyurdu: Yarın okullarda bir dakikalık saygı duruşu yapılacak Milli Eğitim Bakanlığı duyurdu: Yarın okullarda bir dakikalık saygı duruşu yapılacak

MEB, 'Sınıf Annesi' Uygulamasına Son Verdi: Velilerden Ücret Talepleri Yasaklandı!

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), öğretmenler ile veliler arasındaki iletişimi artırmayı amaçlayan ancak zaman zaman tartışmalara da yol açan "sınıf annesi" uygulamasını yasakladı.

Milli Eğitim Bakanlığı, öğretmenler ile veliler arasındaki iletişimi artırmayı amaçlayan ancak zaman zaman tartışmalara da yol açan “sınıf annesi” uygulamasını yasakladı.

MEB Temel Eğitim Genel Müdürü Zarife Seçer, valiliklere gönderdiği yazıda, sınıf annelerinin velilerden çeşitli faaliyetler için ücret istemesi, hizmet karşılığında para istemesi üzerine bu uygulamaya son verilmesi çağrısında bulundu. . tabii ki ekipmanlar, derslere müdahale ve öğrencilerin görüntülerinin kaydedilmesi.

Yazıda, öğretmen dışındaki kişilerin eğitim ortamlarına müdahalesinin pedagojik ilkelere aykırı olduğu ve eğitimin kalitesini bozabileceği vurgulanmış, valiliklere bu tür uygulamalara izin vermemeleri ve gerekli önlemleri almaları talimatı verilmiştir.(posta)

Editör: Haber Merkezi