Meteoroloji Genel Müdürlüğü günlük hava durumu tahmin raporunu yayımladı. Rapora göre, ülkenin kuzey ve doğu kesimleri parçalı ve yer yer çok bulutlu olacak. Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusu ile Ordu çevrelerinde yerel olarak sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor. Diğer bölgelerde ise hava az bulutlu ve açık geçecek.

HAVA SICAKLIĞI

Batı bölgelerde sıcaklıkların mevsim normallerinin 3-6 derece üzerinde, diğer yerlerde ise mevsim normallerinde seyredeceği tahmin ediliyor.

Ali Yerlikaya: 'Kıskaç-22' Operasyonunda 74 Şüpheli Yakalandı Ali Yerlikaya: 'Kıskaç-22' Operasyonunda 74 Şüpheli Yakalandı

RÜZGAR

Rüzgarın genellikle kuzeyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, İç Anadolu'nun doğusu ve Doğu Anadolu'nun batısında ise yer yer kuvvetli (40-60 km/saat) esmesi bekleniyor.

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI

Artvin, Erzurum, Kars, Ardahan, Ordu, Giresun çevreleri ile Trabzon ve Rize'nin iç kesimlerinde yerel olarak kuvvetli yağış bekleniyor. Sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, heyelan, yağış anında kuvvetli rüzgâr ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

5 GÜNLÜK HARİTALI HAVA DURUMU TAHMİNİ

2 TEMMUZ 2024 SALI GÜNÜ

3 TEMMUZ 2024 ÇARŞAMBA GÜNÜ

4 TEMMUZ 2024 PERŞEMBE GÜNÜ

5 TEMMUZ 2024 CUMA GÜNÜ

6 TEMMUZ 2024 CUMARTESİ GÜNÜ

Kaynak: KARAR