Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'nun 01.02.2024 tarihli toplantısında almış olduğu kararlar şu şekildedir:

  1. TÜMOSAN KONYASPOR Kulübü, 28.01.2024 tarihinde oynanan TÜMOSAN KONYASPOR-RAMS BAŞAKŞEHİR FK Trendyol Süper Lig müsabakasında taraftarlarının neden olduğu saha olayları nedeniyle 112.000 TL PARA CEZASI ile cezalandırıldı.

  2. TRABZONSPOR A.Ş.'nin, 29.01.2024 tarihinde oynanan TRABZONSPOR A.Ş.–KASIMPAŞA A.Ş. Trendyol Süper Lig müsabakasında, taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle çirkin ve kötü tezahüratta bulunan seyircilerin elektronik bilet kapsamındaki kartlarının bloke edilmesi ve bir sonraki ev sahibi kulüp olduğu müsabakaya girişlerinin engellenmesine karar verildi. Ayrıca, müsabakada antrenörler EGEMEN KORKMAZ, MUSTAFA SARP ve HALUK GÜNGÖR'e talimatlara aykırılık nedeniyle İHTAR CEZASI verildi.

  3. YUKATEL ADANA DEMİRSPOR A.Ş. Kulübü, 27.01.2024 tarihinde oynanan YUKATEL ADANA DEMİRSPOR A.Ş.-ATAKAŞ HATAYSPOR Trendyol Süper Lig müsabakasında taraftarlarının neden olduğu saha olaylarından dolayı 112.000 TL PARA CEZASI ile cezalandırıldı. Ayrıca, kulüp başkanı MURAT SANCAK'a akredite edilmediği alanlarda bulunmaktan dolayı 58.500 TL PARA CEZASI ve müsabaka hakemlerine yönelik sportmenliğe aykırı hareket ve hakaretten dolayı 3 AY HAK MAHRUMİYETİ ve 300.000 TL PARA CEZASI verildi.

    İşte VAR kaydında hakemler arasındaki diyaloglar İşte VAR kaydında hakemler arasındaki diyaloglar
  4. MONDİHOME KAYSERİSPOR Kulübü malzemecisi MUAMMER KAYA'ya, 29.01.2024 tarihinde oynanan MONDİHOME KAYSERİSPOR-BİTEXEN ANTALYASPOR Trendyol Süper Lig müsabakasında hakeme yönelik sportmenliğe aykırı hareketten dolayı 1 RESMİ MÜSABAKADA SOYUNMA ODASINA VE YEDEK KULÜBESİNE GİRİŞ YASAĞI ve 39.000 TL PARA CEZASI verildi.

  5. MKE ANKARAGÜCÜ Kulübü, 28.01.2024 tarihinde oynanan FENERBAHÇE A.Ş.-MKE ANKARAGÜCÜ Trendyol Süper Lig müsabakasında taraftarlarının neden olduğu saha olayları nedeniyle 168.000 TL PARA CEZASI ile cezalandırıldı.

  6. EMS YAPI SİVASSPOR Kulübü, 28.01.2024 tarihinde oynanan EMS YAPI SİVASSPOR–BEŞİKTAŞ A.Ş. Trendyol Süper Lig müsabakasında taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle çirkin ve kötü tezahüratta bulunan seyircilerin elektronik bilet kapsamındaki kartlarının bloke edilmesi ve bir sonraki ev sahibi kulüp olduğu müsabakaya girişlerinin engellenmesine karar verildi. Ayrıca, takım halinde sportmenliğe aykırı hareketten dolayı 27.000 TL PARA CEZASI verildi ve teknik sorumlu BÜLENT UYGUN'a müsabaka hakemine yönelik fiili müdahale içeren sportmenliğe aykırı hareketten dolayı 2 RESMİ MÜSABAKADA SOYUNMA ODASINA VE YEDEK KULÜBESİNE GİRİŞ YASAĞI ve 26.000 TL PARA CEZASI verildi.

  7. BEŞİKTAŞ A.Ş. Kulübü, 28.01.2024 tarihinde oynanan EMS YAPI SİVASSPOR–BEŞİKTAŞ A.Ş. Trendyol Süper Lig müsabakasında taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle çirkin ve kötü tezahüratta bulunan seyircilerin elektronik bilet kapsamındaki kartlarının bloke edilmesi ve bir sonraki misafir kulüp olduğu müsabakaya girişlerinin engellenmesine karar verildi. Ayrıca, saha olaylarından dolayı 112.000 TL PARA CEZASI ve kulüp idarecilerinin müsabaka sonrası hakem ve diğer müsabaka görevlileri hakkındaki açıklamalardan dolayı toplamda 400.000 TL PARA CEZASI verildi.

  8. YILPORT SAMSUNSPOR Kulübü, 29.01.2024 tarihinde oynanan İSTANBULSPOR A.Ş.–YILPORT SAMSUNSPOR Trendyol Süper Lig müsabakasında taraftarlarının neden olduğu saha olayları nedeniyle 112.000 TL PARA CEZASI ile cezalandırıldı. Kulüp başkanı YÜKSEL YILDIRIM ve kulüp resmi sosyal medya hesabından yapılan açıklamalar nedeniyle ceza tayinine yer olmadığına karar verildi. (karar)

Editör: DS Haber