Özel'in açıklamaları şu şekilde:

"İlk gün olduğu gibi, programımız el verdikçe Sinan Ateş'in eşinin ailesinin yanında olmaya devam ediyoruz. Biraz önce Saniye Anne konuştu. 22 sanık ve sanık avukatının saatlerce süren savunmaları, ifadeleri bir yana, Saniye Ateş konuştu ve bence orada söylenebilecek başka bir kelime kalmadı. Oğlunu nasıl yetiştirdiğini anlattı. Oğlunu vuranların değil, vurdurtanların ipini çekenlerin, dosyadaki ifadeyle kalemi kıranların kim olduğunu öğrenmek istediğini söyledi.

CHP'li belediyelerden yeni uygulama: Emekli Halk Kart geliyor CHP'li belediyelerden yeni uygulama: Emekli Halk Kart geliyor

Dedi ki, 'Oğlum öldü, babasının kalbi dayanmadı öldü. Ben zaten ölüyüm, bana bunu nasıl yaparsınız?' Gerçekten kimin azmettirdiğini öğrenmek istediğini belirtti. Siyasilerin isimlerini söyledi. Sinan Ateş'in öldürüleceğini kendisinin söylediğini ve kalemini kırdıklarını ifade etti. Sözlerini bitiremeden baygınlık geçirerek salondan sağlık sebebiyle çıkarılmak zorunda kaldı. Gerçekten insanın kanı donuyor. Acılı bir annenin yalan söyleyecek bir hali yok ve öldürüleceğini bilen oğlunun, kendisini kurtarmak için kimlerle konuşmaya çalıştığını ve bu sonun nasıl yaklaştığını tane tane anlattı.

Birazdan Ayşe Hanım konuşacak. Muhakkak o da çok kritik şeyler söyleyecek. Artık bu salonda mızrak çuvala sığmıyor. Ezberletilmiş ifadeler, daha önceki ilk ifadelerini hatırlamayan, hepsini geri alan, suçu üstüne alan ve meseleyi adi cinayet olarak göstermeye çalışanların neye çabaladıkları, kimleri korudukları ve bu siyasi cinayeti nasıl basit bir cinayete dönüştürmeye çalıştıklarını hep birlikte görüyoruz. Duruşmayı izleyen herkes aynı çıkarımda bulunuyor."

Kaynak: KARAR