İşçi Bayramı'nın Taksim Meydanı'nda kutlanması için iktidara seslenen Özgür Özel, "Karar alıcılara sesleniyorum, var mısın? Ben kefilim, orada olacağım, işçilerle birlikte bir kişinin burnu kanamadan kutlanmasına kefaleti ben koyuyorum" ifadelerini kullandı.

Özel, konuşmasında şu ifadelere yer verdi: "TC bir anayasa devletidir. Sahip çıktığımız maddelerin yanında elbette eleştirdiğimiz, değiştirilmesini istediğimiz maddeler olabilir ama bu ülkede eğer devlet olacaksa, yani insanların anı ve malı güvende olacaksa bu ülkede en üstteki cumhurbaşkanından en sade vatandaşa kadar herkes bu anayasaya bağlı olacak. Bir ülkede anayasanın işine gelen kısımlarını uygulayıp oradan güç alıp kullanıp, işine gelmeyen kısımlarını ihlal edersen bu hak bir kişide değil herkeste olur."

Özgür Özel, Taksim Meydanı'nın işçi bayramında işçilere açılması gerektiğini belirtirken, "DİSK bu konuda AYM’ye gitti mahkemeyi kazandı yargı Taksim 1 Mayıs’ta açık olsun derken hâlâ Taksim’i 1 Mayıs’ta kapalı tutmak bir kompleksten boşa bir kaygıdan başka bir şey değil" dedi.

Memleket Partisi 'genel merkez kapandı' iddialarını yalanladı Memleket Partisi 'genel merkez kapandı' iddialarını yalanladı

CHP Genel Başkanı ayrıca, Ayşe Sibel Yankıömeroğlu'nun CHP'ye geçişini de duyurarak, yeni üye kampanyası başlattıklarını belirtti

Kaynak: Cumhuriyet