Amerika Birleşik Devletleri'nde hayatını kaybeden ve sevgilisi tarafından öldürüldüğü iddia edilen sosyal medya fenomeni Yağmur Taktaş'ın ölümüyle ilgili şoke edici detaylar gün yüzüne çıkmaya başladı. Taktaş'ın ailesinin avukatı Fethi Öksüz, yapmış olduğu açıklamalarda önemli bilgiler paylaştı.

Aydın'ın eski milletvekili Mustafa Bozkurt yaşamını yitirdi Aydın'ın eski milletvekili Mustafa Bozkurt yaşamını yitirdi

Yağmur Taktaş'ın Adana'daki Kabasakal Mezarlığı'nda toprağa verildikten sonra ailesinin şikayeti üzerine yeniden otopsi yapılması için gerekli işlemlerin başlatıldığı belirtildi. Öksüz, Pazartesi günü Yağmur Taktaş'ın mezarının açılıp yeniden otopsi yapılacağını duyurdu.

Avukat Öksüz, gazetecilere yaptığı açıklamada, "Yağmur'un hayatını kaybetmesinin ardından ailesi tarafından Adana Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulunuldu. Bu suç duyurusunun akabinde soruşturma açıldı ve soruşturma şu anda devam ediyor. Ayrıca Amerika'da da soruşturma devam etmekte. Her 2 ülkede de ayrı soruşturmalar sürse de Yağmur'un Türk vatandaşı olması nedeniyle buradaki soruşturma da ilerleyecek. Burada bir takım deliller toplanacak Pazartesi günü fethi kabir yapılacak, ardından da otopsi süreci ve işlemleri başlayacak" ifadelerini kullandı.

Öksüz ayrıca, Taktaş'ın ölümünde azmettirme ihtimalleri olduğu iddiasıyla şüphelinin ailesinden de şikayetçi olduklarını belirtti. Ayrıca, sosyal medyada gerçek dışı bilgilerin paylaşıldığına dikkat çekerek, hukuki sürecin devam etmesi halinde gerekli adımların atılacağını söyledi.

Kaynak: milliyet