Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'na yapılan sevkler açıklandı. İşte sevk edilen kulüpler ve sebep gösterilen maddeler:

Fenerbahçe'nin Şampiyonlar Ligi ön elemesindeki muhtemel rakipleri belli Fenerbahçe'nin Şampiyonlar Ligi ön elemesindeki muhtemel rakipleri belli
  1. Beşiktaş A.Ş. ve MKE Ankaragücü Kulübü: 19 Nisan 2024 tarihindeki Trendyol Süper Lig müsabakasındaki çirkin ve kötü tezahürat ve saha olayları nedeniyle sevk edildi.

  2. Yukatel Adana Demirspor A.Ş. Kulübü Başkanı Metin Korkmaz: 20 Nisan 2024 tarihindeki Trendyol Süper Lig müsabakasındaki talimatlara aykırı hareketi nedeniyle sevk edildi.

  3. Mondihome Kayserispor Kulübü ve Trabzonspor A.Ş. Kulübü: 20 Nisan 2024 tarihindeki Trendyol Süper Lig müsabakasındaki çirkin ve kötü tezahürat ve saha olayları nedeniyle sevk edildi.

  4. Galatasaray A.Ş. Kulübü: 21 Nisan 2024 tarihindeki Trendyol Süper Lig müsabakasındaki çirkin ve kötü tezahürat ile talimatlara aykırı hareketi nedeniyle sevk edildi.

  5. Gaziantep Futbol Kulübü A.Ş.: 21 Nisan 2024 tarihindeki Trendyol Süper Lig müsabakasındaki çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle sevk edildi.

Sevkler, ilgili tarihlerdeki maçlardaki belirli ihlaller nedeniyle gerçekleşmiştir.

Kaynak: DHA