İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu'nun yürüttüğü soruşturma, sosyal medya fenomeni Dilan Polat ve eşi Engin Polat'ı da içeren 16 tutuklu şüpheliyle ilgili ilginç ayrıntıları gün yüzüne çıkardı. Sabah gazetesinden Arzu Kaya'nın haberine göre, 60 şirket ve birçok gerçek kişinin ticari faaliyetleri titizlikle inceleniyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan emeklilerin beklediği düzenleme için talimat verdi Cumhurbaşkanı Erdoğan emeklilerin beklediği düzenleme için talimat verdi

Araştırma sonucunda, Dilan Polat LTD. ŞTİ.’ye ünlü bir online satış platformundan 2021-2023 yılları arasında milyonlarca liralık 'influencer' ücreti aktarıldığı tespit edildi. Bununla birlikte, Dilan Polat'ın güzellik merkezi üzerinden kendi kozmetik ürünleri ve sabunu satışa sunarak büyük miktarlarda gelir elde ettiği belirlendi.

Paraların bir kısmının Engin Polat’ın yetkili ve sahibi olduğu şirkete nakit olarak yatırıldığı görüldü.

Toplamda 1 milyar lirayı bulan bu işlemler, Mali Suçları Araştırma Kurumu (MASAK) tarafından yapılacak detaylı incelemeyle gerçek ticari kazançlar ile kara para arasındaki ayrımı netleştirecek.

Soruşturma kapsamında, şüphelilerin yasa dışı bahis gelirlerini şirketler üzerinden aklama girişimleri de dikkatle araştırılıyor. Uzmanlar, şüphelilerin elde ettiği gelirlerin büyük bir kısmının yasa dışı faaliyetlerden kaynaklandığı iddiasını değerlendiriyor.

Kaynak: KARAR