Özgü Namal ve Özcan Deniz'in başrollerini paylaştığı Kızıl Goncalar dizisinin son bölümünde Mert Yazıcıoğlu'nun canlandırdığı Cüneyd karakteri ile Nefise Esma Yılmaz'ın hayat verdiği Mira karakteri arasında geçen "Ramazan" diyalogu tartışmalara yol açtı.

Tepki çeken sahnede Cüneyd, Mira'ya bir şey ısmarlamak isteyen Ramazan'ın ismini söylerken, Mira da bunu anlamayarak "Ramazan kim?" diye soruyor. Cüneyd ise "Recep, Şaban" cevabını veriyor.

İkizler Metin Akpınar'dan! Çocuklardan birinin babası da Yeşilçam artisti İkizler Metin Akpınar'dan! Çocuklardan birinin babası da Yeşilçam artisti

Mira'nın daha sonra "Onlara mı çay ısmarlayayım?" demesi izleyiciler arasında rahatsızlık yarattı ve seküler kesimi yanlış bir şekilde genelleme yapmakla eleştirildi.

Bu tepkilerin ardından Kızıl Goncalar ekibinden bazı üyeler dikkat çeken paylaşımlar yaptılar. Senarist Şükrü Necati, Instagram hesabından oyuncuları etiketleyerek "Oynuyorlar, engelleyemiyoruz" ifadesini kullandı.

Ramazan sahnesiyle tepki çeken Kızıl Goncalar ekibinden imalı sözler: Oynuyorlar, engelleyemiyoruz

Yapımcı Faruk Turgut ise yapım ekibini etiketleyerek "Yapıyorlar, engelleyemiyoruz" şeklinde bir mesaj paylaştı. Bu paylaşımlar, tepkilerin nasıl karşılandığını ve izleyici algısının nasıl yönetilmeye çalışıldığını gösterdi.

Ramazan sahnesiyle tepki çeken Kızıl Goncalar ekibinden imalı sözler: Oynuyorlar, engelleyemiyoruz

Kaynak: Haberler.Com