Herkes onun öldüğünü sanıyordu: Eski RAF üyesi Berlin'de yakalandı Herkes onun öldüğünü sanıyordu: Eski RAF üyesi Berlin'de yakalandı

Ukrayna'nın Sumi bölgesi askeri idaresinden yapılan açıklamaya göre, Rus güçleri dün Ukrayna'nın kuzeydoğusundaki Sumi bölgesini 22 kez bombaladı ve sekiz şehre ateş açtı.

Rus ordusu Hotin, Yunakivka, Bilopillia, Myropillia, Esman, Znob-Novhorodske, Velyka Pysarivka ve Druzhbivka şehirlerine saldırdı. Rusya gün boyu sınırdaki yerleşim birimlerine havan topları ve insansız hava araçlarıyla saldırırken, Bilopillia kasabasına da mayın attı.

The Kyiv Independent gazetesinin haberine göre bölgede 100'den fazla patlama meydana gelmesine rağmen henüz can kaybı veya hasar bildirilmedi.

Savaş öncesinde nüfusu 15 bin 600 civarında olan Bilopillia kasabası gün içinde en çok saldırıya maruz kalırken, Rusya bu kasabaya en az 37 mayın attı. Şehir, Sumi'nin bölgesel merkezine 45 kilometre uzaklıkta bulunuyor.

Sumy bölgesinin Rusya ile kuzeydoğu sınırındaki savunmasız topluluklarda yaşayan sakinler, yakındaki Rus birlikleri tarafından her gün bombardımana maruz kalıyor.

Kaynak: karar