Yaylada Ölü Bulunan Betül’ün 3 Arkadaşı Gözaltına Alındı Yaylada Ölü Bulunan Betül’ün 3 Arkadaşı Gözaltına Alındı

Samsun merkezli olarak yürütülen silah ve mermi kaçakçılığı operasyonunda, Ankara, Kırıkkale ve Yozgat illerinde gerçekleştirilen eş zamanlı operasyonlarda 5 kişi yakalandı. Operasyonda ele geçen silahların derin dondurucuda gıda paketleri arasında bulunması dikkat çekiciydi.

Samsun Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde kaçakçılık suçlarıyla mücadele eden Samsun Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Şube Müdürlüğü ekipleri, Samsun'da silah ve mühimmat ticareti yapan kişilere ve bu kişilerin bağlantılarına yönelik operasyon düzenledi. Samsun merkez ve Terme ilçesi ile Ankara, Kırıkkale ve Yozgat illerinde yapılan aramalarda, 4 adet ruhsatsız tabanca, bin 205 adet vahim nitelikli değişik çap ve ebatlarda uzun namlulu otomatik tüfek mermisi, 5 bin 642 adet tabanca mermisi, 1 adet kuru sıkı tabanca, 1 adet ruhsatsız tüfek, 1 adet tabanca sürgüsü, 1 adet tabanca sürgü takımı, 1 adet keskin nişancı dürbünü ve çeşitli fişek doldurma aparatları ele geçirildi. Özellikle silahların bazılarının derin dondurucu içindeki gıda paketleri arasına gizlenmiş poşetlerde bulunması dikkat çekiciydi.

Operasyon kapsamında yakalanan F.A. isimli şüpheli, polisteki sorgusunun ardından bugün Samsun Adliyesine sevk edildi. Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.

Kaynak: HABERLER.COM