İstanbul'un Sarıyer ilçesinde Tarabya Mahallesi'nde bindiği ticari taksi şoförü Yaşar Yankıyürek'i öldürdüğü gerekçesiyle gözaltına alınan şüpheli Y.B.G'nin işlemleri tamamlandıktan sonra sağlık kontrolünden geçirildi ve Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'na sevk edildi.

Sinan Ateş Soruşturması: Ömer Şanlı ve Tolgahan Demirbaş'ın Kullandığı Araçların PTS Kayıtları Ortaya Çıktı Sinan Ateş Soruşturması: Ömer Şanlı ve Tolgahan Demirbaş'ın Kullandığı Araçların PTS Kayıtları Ortaya Çıktı

Şüpheli, savcılıktaki ifadesinin ardından "canavarca hisle adam öldürme" ve "yağma" suçlarından sulh ceza hakimliğine sevk edildi. Olayın ardından gasbettiği takside polis ekiplerince yakalandığı anlar güvenlik kamerasınca kaydedilmişti. Görüntülerde, şüphelinin araçla ilerlerken durdurulup gözaltına alındığı anlar yer alıyor.

Taksi şoförü Yaşar Yanıkyürek, dün Tarabya Mahallesi Postacı Halil Sokak'ta aracında öldürüldükten sonra yola atılmıştı. Polis ekipleri, olayın ardından şüpheliyi gasbettiği takside yakalamış ve araçta cinayette kullanıldığı değerlendirilen kesici alet bulunmuştu.

Kaynak: BirGün