Banka müdürü Seçil Erzan hakkında süren davada 5 yeni mağdur daha ortaya çıktı. Bu gelişmeyle birlikte, davada mağdur sayısı 26'ya yükseldi ve Seçil Erzan'a yöneltilen suçlamaların ardından istenen ceza miktarı 275 yıla çıktı.

Erzurum'da Sağanak Yağış Sonrası Heyelan: Erzurum-Artvin Yolu Kapanma Noktasına Geldi Erzurum'da Sağanak Yağış Sonrası Heyelan: Erzurum-Artvin Yolu Kapanma Noktasına Geldi

Yüksek getirili özel fon vaadiyle Arda Turan, Fernando Muslera, Emre Belözoğlu gibi tanınmış isimleri kapsayan birçok kişiyi dolandırdığı iddia edilen banka müdürü Seçil Erzan'ın davasında 5 yeni mağdurun daha ortaya çıkması, davanın boyutlarını genişletti. Bu yeni mağdurların da iddianameye eklenmesiyle birlikte toplam mağdur sayısı 26'ya ulaştı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından düzenlenen ve birleştirme talepli olarak sunulan iddianamelerin kabul edilmesiyle, Seçil Erzan hakkındaki talep edilen ceza miktarı da 275 yıla kadar yükseldi. İddianamelerde yer alan bilgilere göre, yeni mağdurlar arasında Kaan Sinih, Sevgil Sinih, Tursun Sinih, Hacer Çorbacı ve Hasan Çorbacı da bulunuyor.

Hazırlanan iddianamede, müştekilerin Erzan'ı pazarcı olarak tanıdıkları ve onun aracılığıyla birikimlerini gizli bir fona yatıracağına inanarak dolandırıldıkları belirtiliyor. Mağdurların ifadelerine göre, Erzan'ın kendilerini kandırmak için devlet destekli bir fon vaadiyle hareket ettiği ve dolandırıcılığın ortaya çıkmasının ardından mağduriyetlerini anladıkları aktarılıyor.

İddianamede Seçil Erzan'ın bu suçlamaları reddettiği ve herhangi bir borcu bulunmadığını iddia ettiği ifade ediliyor. Ancak iddianamede, Erzan'ın müştekilerden toplamda 125 bin lira ile 2 milyon 250 bin lira ve 150 bin dolar arasında değişen miktarlarda para aldığı belirtiliyor.

Kaynak: haber global