Özbek, Riva'da gerçekleşen toplantı sonrasında şu ifadeleri kullandı:

"Kulüpler Birliği Vakfı olarak erken seçim yapılmasını ve federasyonun değişmesini istemiştik. Bu talebimizi imza toplamak suretiyle meydana getirelim düşüncemiz oldu. Bu deklerasyondan sonra federasyon bunu dikkate aldı ve 18 Temmuz'da erken seçim yapılacağını deklare etti. İmza toplama işi de amacına ulaşmış oldu."

Seren Ay Çetin Dünya Şampiyonluğu İçin Dina Thorslund ile Ringe Çıkacak Seren Ay Çetin Dünya Şampiyonluğu İçin Dina Thorslund ile Ringe Çıkacak

Ancak, "Kulüpler Birliği'nde imza toplamak yerine istişare ederek, insanları ikna etmek yoluyla görüşerek çözebilirsek şık olur Türk futbolu açısından" diyerek imza toplama işine eleştiri getirdi. Özbek, sadece üç kulübün onayladığı bir kamuoyu açıklamasının yapıldığını ve bu durumun amaçsız hale geldiğini belirtti. Ayrıca, TFF'nin 18 Temmuz'daki seçim tarihini değiştirmeyeceğini ifade etti.

Bu olayın camiaları birleştirmek için yapılan bir hareketin amaçsız hale gelmesine neden olduğunu dile getiren Özbek, toplantının kısa süreli olduğunu ve TFF'nin tarihi değiştirmeyeceğini belirtti.

Kaynak: Sözcü