Yasemin Özdamar'ın aracına zarar verilmesi üzerine Özdamar, sopa ile Dilara K. ve Pınar K.'ye saldırdı ve Güven K.'ye biber gazı sıktı. Bu noktada araçla gelen ve akraba oldukları belirlenen Takin A., Ferdi A. ve Erdi A. da kavgaya dahil oldu. Yasemin Özdamar, bu süreçte sopayla yaralandı ve aracının camları kırıldı.

Çanakkale'nin Bayramiç İlçesinde Tarım Arazisinde Yangın Kontrol Altına Alındı Çanakkale'nin Bayramiç İlçesinde Tarım Arazisinde Yangın Kontrol Altına Alındı

Kavga sırasında Yasemin Özdamar'ın başına aldığı darbeler sonucu yaralanarak hastaneye kaldırıldığı belirtildi. Özdamar, yaşadığı olayı şu şekilde anlattı: "Arabamın arkasında bir transitin park ettiğini fark ettim. Bekledim, 15 dakikayı geçti, gelen giden olmadı. Arabanın da üzerine numara yazmıyordu. O sırada yoldan geçen bir polisi gördüm. Anons ettirdim. Anonstan sonra yine 15-20 dakika geçti yine gelen olmadı. Yarım saati geçti, sonrasında minibüsün sahibi kadın geldi. Sorabilirim, en doğal hakkım. Dedim ki, 'Yarım saattir sizi bekliyorum, neredesiniz.' 'Bankada işimiz vardı' diyerek ters çıkıştılar. 'Beklemek zorunda mıyım, en azından numara bıraksaydınız' dedim. O sırada araca bindim. Eşi direkt geldi, araca saldırdı, cama vurmaya çalıştı. Daha sonra bir minibüs dolusu adam indi. Baktım hepsinin elinde sopa, karşı yola doğru kaçmaya çalıştım. Peşimden o sırada adam geldi. Kafamdan darbe aldım. İkinciye vuracakken elimi koydum; 2-3 kere daha vurdu. Kafamın iki tarafında, ayrı ayrı, dikişler var. Elim de kırıldı."

Olay sonrasında güvenlik güçleri tarafından gözaltına alınan 6 şüpheliden 4'ü savcılık talimatıyla serbest bırakılırken, diğerleri ise adli kontrolle serbest bırakıldı.

Kaynak: DHA