Türk sinema camiasının usta oyuncusu Tolga Savacı, 60 yaşında geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti. Savacı'nın ani ölümü, Türk sineması ve televizyon dünyasını yasa boğdu.

Yunus Emre'ye Acun Ilıcalı'dan Görülmemiş Ceza Yunus Emre'ye Acun Ilıcalı'dan Görülmemiş Ceza

Şarkıcı Aylin Livaneli, Tolga Savacı ile 1993-1995 yılları arasında evli kalmış ve 'Coke N Roll' adlı müzik programını birlikte sunmuştu. Savacı'nın ölümü üzerine Livaneli, sosyal medya hesabından duygusal bir veda paylaşımı yaptı.

Livaneli'nin paylaşımında şu ifadeler yer aldı:

"Ben ve ailem dün aldığımız acı haberle çok sarsıldık. Evliliğimizi yürütememiş olmamıza rağmen Tolga’yla birbirimize olan sevgimiz ve saygımız hiç bitmedi. Hep arkadaş kaldık. Çok özel, dürüst, zarif, mert ve Sibel’in dediği gibi savaşçıydı. Kendisi gitti, geriye acı-tatlı anılar, pişmanlıklar ve söylenmemiş sözler kaldı.

Tolga’nın güzel oğlu Atilla Toğan’ın, sevgili ablaları Zeynep Savacı ve Sibel Savacı'nın ve eşi Nermin Bezmen'in ve biricik oğlunun annesi Özlem İbrahimoğlu'nun başı sağ olsun. Mekânın cennet, biliyorum. Ben sana hakkımı helal ettim, sen de et lütfen. Yattığın yer incitmesin. Elveda…"

Kaynak: Karar