Yaz sezonunda özellikle yıldız oyuncu transferi konusunda sıkıntı yaşayan ve eleştirilere maruz kalan Bordo-Mavililer, transfer döneminin bitmesine sayılı günler kala Pepe, Onuachu, Mendy, Berat Özdemir gibi isimleri kadrosuna kattı.

Borsa günün ilk yarısında rekor seviyeye ulaştı Borsa günün ilk yarısında rekor seviyeye ulaştı

Trabzonspor, kadrosuna bu sezon için 9 yabancı futbolcuyu dahil etti. Bordo-mavililer; Nicolas Pepe, Batista Mendy, Taxiarchis Fountas, Tonio Teklic, Filip Benkovic, Mislav Orsic, Joaquin Fernandez, Dimitrios Kourbelis ve Paul Onuachu ile anlaştı.

Türk statüsünde oynayan Rayyan Baniya, yerli oyuncular Berat Özdemir, Mehmet Can Aydın, Göktan Gürpüz, Onuralp Çevikkan da kadroya katılan diğer isimler oldu.

Bordo-Mavili kulüp, 4+1 yıllık sözleşme imzaladığı Batista Mendy için 4,4 milyon euro karşılığında Fransız Kulübü Angers ile anlaşmaya vardı. Karadeniz ekibi, 23 yaşındaki defansif orta saha oyuncusunu kadroya dahil ederek bu sezon en yüksek bedelli oyuncu transferini gerçekleştirdi. Karadeniz ekibi, Nicolas Pepe ile 1 yıllık sözleşme imzalarken oyuncuya 1 milyon 750 bin euro garanti ücret, 1 milyon 600 bin euro da imza parası olmak üzere 3 milyon 350 bin euro ödeme yapacak. Rayyan Baniya için Fatih Karagümrük'e 2 milyon 50 bin euro, Teklic için NK Varazdin'e 1 milyon euro ödeme yapacak Trabzonspor, Fountas'ı ise bedelsiz olarak kadroya kattı. (karar)

Editör: Haber Merkezi