Fenerbahçe'nin Sivasspor Maçı Kamp Kadrosu Belli Oldu Fenerbahçe'nin Sivasspor Maçı Kamp Kadrosu Belli Oldu

Trabzonspor Kulübü Genel Sekreteri Kemal Ertürk, Süper Lig'in 30. haftasında Fenerbahçe ile oynanan müsabaka sonrasında tutuklanan bordo-mavili taraftarlarla ilgili çarpıcı bir açıklama yaptı.

Ertürk, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: "Haksız ve hukuka aykırı bir şekilde 17 gündür tutuklu bulunan 4 taraftarımızın tutukluluk süreçleri halen daha devam etmektedir. Basit yaralamaya teşebbüs suçundan 17 gündür tutuklu bulunan taraftarlarımızın tutukluluğa itiraz dilekçeleri iki kez 'jet hızıyla' reddedilmiştir. Ancak aynı 'hassasiyet' Fenerbahçeli bir kısım futbolcular hakkında yapılan şikayet başvuruları için geçerli olmamış, dilekçeler 17 gün boyunca Trabzon Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından işleme alınmamıştır."

Açıklamasının devamında sorular yönelten Ertürk, Trabzon Cumhuriyet Başsavcılığı'na şu soruları yöneltti:

  1. Trabzon Cumhuriyet Başsavcılığı şikayet dosyalarına ilişkin süreci 17 gündür neden başlatmamıştır?
  2. Trabzon Cumhuriyet Başsavcılığı bu süreci ne zaman başlatmayı düşünmektedir?
  3. Haklarında suç duyurusu bulunan özellikle yabancı oyuncular ilerleyen zamanlarda yargılama sürecine dahil edilmeden ülkeyi terk ederlerse bunun sorumluluğunu ve meydana gelebilecek maddi/manevi zararları kim üstlenecektir?

Ertürk, açıklamasının sonunda "Bugün adaleti eşit dağıtma cesareti gösteremeyenlerin yarın adalet isteme hakkı olamaz." ifadeleriyle duruşlarının arkasında olduklarını ve adaletin sağlanması için mücadele edeceklerini vurguladı

Kaynak: ajans haber