YSK 'Hatay' ve 'Ordu' için ret kararını verdi YSK 'Hatay' ve 'Ordu' için ret kararını verdi

Cumhur İttifakı Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Turgut Altınok'un mal varlığına ilişkin detaylar ve ortaya çıkan yeni ayrıntılar oldukça dikkat çekici. Özellikle mal beyanında yer alan arsalarla ilgili sunulan bilgiler, kamuoyunda geniş yankı uyandırdı.

Altınok'un mal varlığına ilişkin ortaya çıkan yeni ayrıntılar şu şekilde özetlenebilir:

  1. Etimesgut İlçesi, Erler Mahallesi'nde bulunan ve eski sahiplerine ait olan parçalı yapıdaki arazilerin birleştirilerek oluşturulan 44050 Ada 1 Parsel ile ilgili detaylı bilgiler paylaşıldı.
  2. Bu parseldeki hisselerin çeşitli kişilerden satın alındığı ve sonrasında Altınok ve diğer ortaklarının kat karşılığı müteahhide verildiği belirtildi.
  3. Elmar Towers olarak bilinen yapı kompleksinde Altınok'un payına düşen daire ve dükkan sayısı hakkında bilgi verildi. Ancak dairelerin ve dükkanların değerleri hakkında net bir açıklama yapılmadı.
  4. Antalya'da bulunan ve Altınok'un ortağı olan Hacı Altınok'a ait arsa ile ilgili detaylar paylaşıldı. Bu arsa üzerine yapılan binaların sayısı ve tipi hakkında bilgi verildi.
  5. Altınok Gayrimenkul şirketinin vergi durumu incelendiğinde, belirli bir dönemde vergi ödemesi yapılmadığı ve vergi tahakkukunun sıfır olduğu belirlendi.

Kaynak: Cumhuriyet