Türkiye'ye 2-1 mağlup olan Çekya, EURO 2024'e veda ederken, A Milli Futbol Takımı son 16 turuna yükseldi ve Avusturya ile eşleşti.

Çekya-Türkiye maçı, Çek basınında geniş yankı uyandırdı.

Sport: Tomas Soucek'in sözlerine yer veren site, oyuncunun "Hakem kibirliydi, maçın adamı olmak istiyordu" ifadelerini ön plana çıkardı.

tn.nova: Hakem Kovacs'ın son derece kötü bir performans sergilediğini belirten site, "Muhtemelen şimdiye kadar gördüğünüz en kötü hakemlik performansıydı" ifadelerini kullandı.

Praha in: Hakem Kovacs'ın yönetimini sert bir şekilde eleştirerek "Rumen aptalı" ifadelerini kullanması dikkat çekti.

isport.blesk: "Çek futbolu adına talihsiz bir sonuç oldu. Turnuvayı tek puanla son sırada bitirmek ve taraftarlara galibiyet sevinci yaşatamamak felaket."

i60: "Sefalet ve yıkım. Çekler 3 maçta hiçbir şey gösteremedi. Çek futbolunun ne durumda olduğu ortaya çıktı."

Milli okçu Elif Berra Gökkır Avrupa şampiyonu oldu Milli okçu Elif Berra Gökkır Avrupa şampiyonu oldu

Kladensky.denik: "Hayal kırıklığı" ifadelerini kullanan site, maç sonrası kırmızı kart gören Tomas Chory'nin "Kimseyi boğazından tutmadım. Duygular çok yoğundu. Kesinlikle kimseye bir şey yapmadım" sözlerine değindi.

Denik: Maçın adamı olarak ironik bir şekilde hakem Kovacs'ı gösteren site, "Dünya skandal bir performansla karşı karşıya. Hakem maçı çaldı ve Çekya'nın EURO 2024'ten elenmesine yardım etti" ifadelerini kullandı.

Çek futbolseverlerin "Dünyanın en kötü hakemi" yorumlarına da haber detayında yer verildi.

Kaynak: NTV SPOR