talya'nın başkenti Roma’da düzenlenen Para Okçuluk Avrupa Şampiyonası, Türkiye'nin zaferiyle sona erdi. Türkiye, toplamda 10 madalya kazanarak organizasyonu zirvede tamamladı.

Türk sporcular, 7 altın, 1 gümüş ve 2 bronz madalya ile Avrupa şampiyonluğu sevincini yaşadılar. Bireyselde W1 erkekler kategorisinde Yiğit Can Aydın, makaralı yay kadınlar kategorisinde Öznur Cüre Girdi altın madalya kazanırken, takımlarda da büyük başarılar elde edildi.

Makaralı Yay Karışık Milli Takımı (Öznur Cüre Girdi - Bülent Korkmaz), Makaralı Yay Kadın Milli Takımı (Öznur Cüre Girdi - Sevgi Yorulmaz), Klasik Yay Karışık Milli Takımı (Sadık Savaş - Yağmur Şengül), Klasik Yay Kadın Milli Takımı (Yağmur Şengül - Merve Nur Eroğlu), W1 Erkek Milli Takımı (Bahattin Hekimoğlu - Yiğit Caner Aydın) altın madalya kazandılar.

Gümüş madalya, W1 Karışık Milli Takımı (Nil Mısır - Yiğit Caner Aydın) tarafından elde edilirken, bronz madalyaları ise Klasik Yay Erkek Milli Takımı (Yavuz Papağan - Sadık Savaş) ve W1 erkekler kategorisinde Bahattin Hekimoğlu kazandı.

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak, Avrupa Şampiyonu olan milli para okçular için tebrik mesajı yayımlayarak, sporcuları ve teknik ekibi kutladı ve başarılarının devamını diledi.

Galatasaray, Lecce'yi yendi Galatasaray, Lecce'yi yendi

Türk sporcuların gösterdiği performans ve elde ettikleri başarılar, Türkiye'nin spor alanındaki gücünü bir kez daha ortaya koydu.

Kaynak: milliyet